Dentální hygiena

Hlavním smyslem dentální hygieny je aktivní prevence vzniku onemocnění jako je např. zubní kaz, zánět dásní, parodontóza.

Dentální hygiena

Hlavním smyslem dentální hygieny je aktivní prevence vzniku onemocnění jako je např. zubní kaz, zánět dásní, parodontóza. Těmto potížím lze předejít jednak pomocí pravidelného ošetření chrupu dentální hygienistkou, ale také poradenstvím a nácvikem v oblasti správné techniky čištění zubů včetně doporučení vhodných pomůcek. Osvojení správných principů a techniky čištění zubů je důležité zejména u dětí a dospívajících, kteří tak získají dobrý návyk pro zbytek života. To má pozitivní vliv na zdraví jejich zubů v dospělosti.

V průběhu ortodontické léčby (fixní rovnátka) je nutné věnovat zubní hygieně zvýšenou pozornost. Je potřeba používat vhodné pomůcky a při čištění zubů se zaměřit zejména na okolí zámečků. Špatná dentální hygiena je nejčastější komplikací léčby a může mít za následek vznik trvalých skvrn na zubech.

Z návštěvy dentální hygienistky nemusíte mít obavy, jistě společnými silami najdeme způsob, jak o Vaše zuby správně a efektivně pečovat. Pravidelné návštěvy dentální hygienistky v kombinaci se správným čištěním zubů a pravidelnými preventivními prohlídkami u Vašeho zubního lékaře jsou tím nejlepším, co můžete pro své ústní zdraví udělat.

Dentální hygiena není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, ošetření tedy v plné výši hradí pacient. Některé pojišťovny následně svým pojištěncům poskytují finanční příspěvek – o této možnosti se informujte ve své zdravotní pojišťovně.